Mega Misja

 

W roku szkolnym 2016/2017 nasza świetlica szkolna rozpoczęła przygodę z MegaMisją. Przez najbliższe miesiące będziemy uczestniczyć w pierwszym w Polsce kompleksowym programie edukacji cyfrowej skierowanej do świetlic szkolnych.
Celem programu jest przygotowanie dzieci w wieku 6-10 lat do bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych i wzbogacenie oferty zajęć świetlicowych.
Choć dzieci często dosyć sprawnie obsługują technologie cyfrowe, techniczne umiejętności to nie wszystko, aby były bezpieczne w internecie. Warto przygotować najmłodszych do świadomego korzystania z technologii i nauczyć ich ważnych zasad bezpieczeństwa w sieci. Można to zrobić poprzez zabawę w grupie, w szkolnej świetlicy, gdzie spędzają dużo czasu poza lekcjami.
Przebieg programu oparty jest na fabularyzowanej grze dla dzieci (grywalizacji), która przenosi uczestników do cyfrowego laboratorium i pełnej przygód MegaMisji. Wykonując kolejne zadania, dzieci pomagają bohaterom historii sprawnie poruszać się wśród cyfrowych wynalazków i chronić je przed figlami Psotnika.
Poprzez taką grę edukacyjną dzieci wzmacniają swoje umiejętności cyfrowe i w kolejnych zadaniach uczą się, jakie treści można udostępniać w sieci, jak chronić swoją prywatność i unikać zagrożeń w internecie, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.

Edyta Kropidłowska