70. urodziny Szkoły

30 października br. obchodziliśmy Jubileusz 70-lecia Szkoły połączony z obchodami 15.rocznicy nadania sztandaru oraz 10.rocznicy nadania imienia.

Obchody zainaugurował program  artystyczny o Patronie Szkoły- Janie Pawle II zaprezentowany przez uczniów w kościele przed uroczystą Mszą Świętą. Mszę celebrował ksiądz biskup Henryk Wejmana. W swoim kazaniu wielokrotnie nawiązywał  do słów papieża o roli rodziny w wychowaniu dzieci.

Całe święto nawiązywało do tradycji pieczenia chleba: od zaczynu, poprzez wyrabianie ciasta aż po pachnący, świeży bochenek. W tygodniu poprzedzającym Święto, uczniowie wraz z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Korytowie i panią Ireną Bokun upiekli chleb oraz ubili masło. Częstowali nimi  zacnych gości przybyłych na uroczystość, wśród których nie zabrakło: Grażyny Anny Sztark – senatora Rzeczypospolitej Polskiej, Olgierda Geblewicza – Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wioletty Kaszak – Wicestarosty Powiatu Choszczeńskiego. Honorowy patronat nad uroczystością objął Robert Adamczyk – Burmistrz Choszczna. To właśnie on w trakcie uroczystości został jako pierwszy zaproszony do ubijania masła w słoiku. Słoik wędrował później z rąk do rąk. W proces ubijania włączyli się wszyscy obecni: rodzice, absolwenci i uczniowie. Wspólnymi siłami udało się ze śmietany wytworzyć Jubileuszowe Masełko.

Szkolna uroczystość była okazją do wspomnień i podziękowań. Prezentowane przez uczniów piosenki wzruszały i porywały publiczność do wspólnego śpiewu, a słowa refrenu piosenki „Chleba z nieba”, czyli „oby, oby” na stałe weszły do szkolnego słownika.

Finał imprezy był serią niespodzianek: od zalewu serduszek z napisem „I love SP Korytowo”, poprzez wystrzały konfetti aż, do niezwykłego prezentu, który nagle wyskoczył z dekoracji.

Pamiątkowe selfi wszystkich biorących udział w uroczystości oraz zdjęcia na „ściance”  oddają niezwykłą atmosferę tych chwil.