Pasowanie pierwszoklasitów

13 listopada odbył się w naszej Szkole apel upamiętniający 97. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy drugiej pod kierunkiem wychowawcy pani Beaty Łukaszewskiej. Z okazji tego wielkiego święta narodowego, zgodnie z tradycją Szkoły, odbyło się także pasowanie dzieci z klasy I na uczniów Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Korytowie.

Uroczystość rozpoczął krótki występ” Pierwszaczków”przygotowany pod kierunkiem wychowawcy Katarzyny Kladzińskiej. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorsko – wokalne. Następnie pani dyrektor Agnieszka Czukiewska odebrała od uczniów przysięgę na Sztandar Szkoły oraz dokonała aktu pasowania na ucznia.

W drugiej części apelu klasa druga zaprezentowała krótką inscenizację związaną z jakże ważnym dla Polski historycznym wydarzeniem, jakim jest odzyskanie wolności i niepodległości po 123. latach zaborów austriacko – prusko – rosyjskich. Apel zakończyło śpiewanie pieśni patriotycznych. Do wspólnego wykonania legionowych utworów zaproszeni zostali także goście i rodzice.

Po apelu odbyła się dalsza część „święta pierwszaków”. Dyrektor rozdała uczniom legitymacje – pierwszy ważny dokumentu w życiu każdego ucznia – oraz prezenty sponsorowane przez Grupę Azoty. Niespodzianki dla nowych, pełnoprawnych już członków społeczności szkolnej przygotowali też uczniowie z klas O, II i III. Na koniec uroczystość pasowania dzieci, rodzice, dyrekcja i wychowawca klasy mogli rozkoszować się bardzo smacznym tortem przygotowanym przez rodziców z okazji pasowania oraz innymi pysznymi słodkościami.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia i naszej uroczystości bardzo dziękuję

wychowawca klasy I

Katarzyna Kladzińska