Październik – Miesiącem Bibliotek Szkolnych

W miesiącu październiku biblioteka szkolna zorganizowała czytanie bajek i baśni na długich przerwach w bibliotece oraz dla dzieci z punktu przedszkolnego i klubu przedszkolaka raz w tygodniu w klasach. Serdeczne podziękowania kierujemy do nauczycieli: pani dyrektor Agnieszki Czukiewskiej, pani Małgosi Dam, pani Ewy Murawskiej, pani Małgosi Zagozdy i pani Elżbiety Serafin za zaangażowanie w czytanie uczniom.
Pierwszy tydzień października był tygodniem ze zwierzątkami w związku ze Światowym Dniem Zwierząt przypadającym 4 października. Przez cały pierwszy tydzień uczniowie przychodzili do biblioteki z pluszowymi zwierzątkami, również z tej okazji była zrobiona wystawa książek popularno-naukowych o zwierzętach.
Obchodziliśmy również Dzień Bajkowej Postaci 25 października. W tym dniu każdy uczeń i nauczyciel mógł przebrać się za ulubioną postać z bajki. Wyróżniliśmy dwóch uczniów, którzy otrzymali nagrodę za najciekawsze przebranie. Byli to Bartosz Łukowski z kl. III i Marek Dam z kl. IV.
Przez cały październik każdy uczeń, który oddał do biblioteki przeczytaną książkę otrzymywał słodki upominek.
Odbyły się również trzy konkursy:
Konkurs plastyczny pt. „Mój ulubiony bohater literacki” dla kl. IV-VI . Nagrody w tym konkursie otrzymali: Magdalena Majcher, Luiza Bieganowska i Sandra Konopelska.
Konkurs plastyczny pt.” Moje ulubione zwierzątko” dla kl. I-III. Nagrody otrzymali: Tatiana Bieganowska, Maksymilian Mańka, Bartosz Łukowski, Jessica Kupis.
Wyróżnienia otrzymali: Filip Kołczykiewicz, Martyna Kokot, Natalia Małowicka, Małgorzata Nawrocka, Olimpia Pawłowska, Oliwia Krajewska, Maja Szeliga i Bartosz Kamola.
Trzeci konkurs to konkurs na najbardziej rozczytanego ucznia w miesiącu październiku. Najbardziej rozczytanym uczniem w naszej szkole został Michał Pudrzyński z kl. V, który przeczytał 16 książek.
Mariola Kidula i Marcin Wszędybył, zdobyli egzekwio II miejsce w ilości przeczytanych książek.
Przez cały miesiąc uczniowie mogli w bibliotece głosować na swoją ulubioną książkę. Najwięcej głosów otrzymała książka Kristina Ohlssona „SZKLANE DZIECI”. Informacje o książce można przeczytać na gazetce informacyjnej przy bibliotece.
Na zakończenie obejrzeliśmy inscenizację  wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”w wykonaniu uczniów klasy VI i V.

Elżbieta Serafin