21 listopada – Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Idea tego dnia jest do dziś taka sama – czyli bądźmy dla siebie serdeczni, wspólne problemy rozwiązujmy w sposób bezkonfliktowy, bądź pozytywnym człowiekiem.

Skąd się wziął?

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to święto, które pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Dzięki inicjatywie braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku sprzeciwili się konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem i aby uczcić ich pamięć oraz ten pomysł, od tego czasu, co roku – 21 listopada obchodzimy ogólnoświatowe święto życzliwości. 

Życzliwość to życie w prawdzie i szczerości oraz szczęściu w stosunku do siebie i innych ludzi. W tym wszystkim na pewno pomaga życzliwość. Wystarczy jeden uśmiech, dobre słowo a czasami ustąpienie miejsca w autobusie. Wtedy robimy dobry uczynek, ale także ludzie nie patrzą na nas jak na kogoś, komu nie można zaufać -będąc życzliwym zdobywamy zaufanie a przy okazji przyjaciół, nowe znajomości. Nie ma się, czego bać, aby być życzliwym, przecież każdy lubi, jak ludzie dookoła są szczęśliwi i życzliwi.