Mistrzowska Jesień w Powiecie Choszczeńskim

W ramach projektu Mistrzowska Jesień w Powiecie Choszczeńskim 13 października odbyły się zawody w dwóch dyscyplinach: bieg na orientację oraz wioślarstwo na ergometrach.

Zawody Bieg na Orientację przeprowadziła Pani Agata Porzycz – 37-krotna medalistka Mistrzostw  Polski, w tym 13 krotna mistrzyni Polski, uczestniczka Mistrzostw Świata (1983,1989), trener reprezentacji Polski w biegach na orientację. Zawody wzbudziły wśród uczniów wiele emocji, zwłaszcza praca z mapą oraz tajemnicze chipy budziły obawy zawodników. Na szczęście szkolenie przeprowadzone przez Panią Agatę rozwiało wątpliwości a zawody okazały się świetną zabawą. Naszą szkołę reprezentowała dziesięcio osobowa drużyna, z której wszystkim zawodnikom udało się zaliczyć trasę i otrzymać klasyfikację. Najlepsi zawodnicy:

– Bartosz Wszędybył – IV miejsce,

– Nikola Żyźniewska – VII miejsce,

– Bartosz Dziewulski – VII miejsce,

– Natalia Mańka – IX miejsce,

– Michał Pudrzyński – X miejsce.

 

Wyścig na ergometrach wioślarskich przeprowadził Kajetan Broniewski – 3-krotny olimpijczyk, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie (1992) i mistrzostw świata (1991), mistrz juniorów (1981, wielokrotny mistrz Polski (24 x). Z naszej Szkoły najlepsza okazała się:

– Katarzyna Mańka – II miejsce.

Małgorzata Dam