Podsumowanie tygodnia ekologiczno-zdrowotnego

Tydzień ekologiczno – zdrowotny odbył się w naszej szkole w dniach od 20 do 29 kwietnia 2022 r. Przez cały rok szkolny staramy się dbać o zdrowie i otaczające nas środowisko, jednak z okazji Dnia Ziemi staramy się w szczególny sposób nasze działania zintensyfikować i przedstawić w ciekawy sposób.

  • W dniu 20 kwietnia odbył się Klimatyczny Dzień Ziemi w klasie IV- zajęcia prowadziła pani  Alicja Lisińska. Uczniowie w ciekawy sposób mogli dowiedzieć się o zmianach klimatycznych, jakie zachodzą na naszej planecie.
  • W dniu 21 kwietnia pani Beata Łukaszewska przygotowała piękną gazetkę tematyczną – pt. „Zainwestuj w  naszą planetę”, a pani Elżbieta Serafin wystawę książek o ekologii i zdrowiu. Każdy , kto tylko chciały pogłębić swoją wiedzę lub przeczytać coś ciekawego, mógł  sięgnąć po przygotowane książki, czasopisma i informacje umieszczone na gazetce.
  • 22 kwietnia w dzień obchodów -Dnia Ziemi, zwanym -też  Światowym Dniem Ziemi lub Międzynarodowy Dniem  Ziemi – akcji prowadzonej corocznie wiosną, której celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie, uczniowie ubrani byli w kolor niebieski a tematem dnia była – EKOLOGIA. Odbyły się zajęcia sportowe prowadzone przez panią Małgorzatę Dam, podczas których do wspólnych gier i zabaw  wykorzystane były przedmioty wykonane ze śmieci-  materiałów nawiązujących do segregacji odpadów oraz wtórnego ich wykorzystywania. Na godzinach wychowawczych uczniowie oglądali filmiki edukacyjne o zdrowiu, ekologii i ochronie środowiska oraz rozmawiali na ten temat z nauczycielami.
  • 25 kwietnia -uczniom towarzyszył kolor brązowy a dzieci z  klas VI-VIII, zmagali się z zadaniami z elementami  ekologii podczas w Konkursu Mistrza Rachunków, za który odpowiedzialna była pani Katarzyna Kladzińska. Mistrzem rachunków został uczeń klasy VIII Filip Kołczykiewicz.
  • 26 kwietnia był  Dniem NATURY z kolorem zielonym. W tym dniu dzieci z Oddziału Przedszkolnego  tworzyły piękne EKO-ROBOTY.  Natomiast w klasie IV, odbył się Konkurs przyrodniczo-ekologiczny -Bliżej natury za przeprowadzenie którego  odpowiedzialna była pani Alicja Lisińska. Najlepszym Ekologiem w kl. IV została Natalia Dziewulska. Klasa IV uzyskała także Dyplom EKOKLASY potwierdzający udział w programie Ekoeksperymentarium i zdobycie umiejętności Mistrza Ekologii. Z kolei   pani Iwona Pietkiewicz wraz z uczniami klasy IV i V, przygotowała Słowniczek obrazkowy na temat pogody a w klasach VII-VIII, przeprowadziła zajęcia na temat – Pogoda a katastrofy naturalne.
  • 27 kwietnia, w szkole obchodziliśmy DZIEŃ SŁOŃCA z kolorem żółtym. W tym dniu zajęcia pt- Sport to zdrowie w kl. I-III, przeprowadziła pani Jagoda Łaska.
    Krzyżówki , rebusy i quizy ekologiczne dla klasy IV, przygotowała pani Alicja Lisińska, a hasła ekologiczne z klasą V przygotowała i umieściła  na korytarzu szkolnym pani Edyta Kropidłowska.
  • 28 kwietnia w szkole obchodziliśmy DZIEŃ ZDROWIA z kolorem pomarańczowy. Był to również dzień pysznych, wiosennych i zdrowych  kanapek w wykonaniu klasy II i IV, tortilli pełnej zdrowia w wykonaniu klasy V i VI oraz owsianych naleśników i koktajli owocowych w wykonaniu klasy VII, za które odpowiedzialne były, w klasie II- wychowawczyni pani Anna Sobierajska a w pozostałych  klasach pani Małgorzata Dam.
  • Do działań ekologicznych włączyły się też przedszkolaki. Dzieci miały okazję uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach i zabawach oraz wykonać mnóstwo prac plastycznych i technicznych nawiązujących do ekologii i zdrowia. Prace dzieci można było podziwiać na tablicach znajdujących się przy salach w których odbywają się zajęcia oraz na Facebooku.