CO CIEKAWEGO W SZCZECINIE? CENTRUM DIETETYCZNE! WYDZIAŁ BIOLOGII! KATEDRA!

W piątek 15 stycznia uczniowie naszej Szkoły z Koła Przyrodniczego wraz z opiekunem Alicją Lisińską wybrali się na wycieczkę do Centrum Dietetycznego w Szczecinie. Pogadankę na temat nawyków zdrowego odżywiania wygłosiła Pani Dietetyk Malwina Godawa-Mikołajczyk. O miłą atmosferę zadbała Pani Lucyna Pukacz. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki (kubki, parasole, torby, długopisy), które mają ich zachęcić do zdrowego odżywiania.

Uczniowie uczestniczyli także Nocy Biologów na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Wszyscy zainteresowani biologią odwiedzali pracownie, uczestniczyli w wykładach i pokazach zorganizowanych przez Uczelnię. Jedną z największych atrakcji była wystawa kilkunastu gatunków żywych owadów i pajęczaków tropikalnych w terrariach, m. in. modliszek, ptaszników i liśćców oraz ekspozycja zaaranżowanych pojemników prezentujących kilkanaście gatunków roślin owadożernych. W jednej z sal można też było zobaczyć okazy różnego rodzaju grzybów, również tych trujących.

Dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza Marcina Smoligi uczniowie zwiedzili Katedrę pw. św. Jakuba Apostoła i poznali kilka faktów dotyczących jej historii. Mieli także okazję wejścia na wieżę Katedry, skąd rozpościerał się piękny widok na cały Szczecin.

Za pomoc w organizacji wyjazdu serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Księdza Proboszcza. Pani Malwinie i Pani Lucynie dziękujemy za przekazanie cennych informacji o nawykach zdrowego odżywiania.

 

Opiekun Koła Przyrodniczego

                                                                                                                                     – Alicja Lisińska