Październik – miesiącem bibliotek

 

W tym roku październik był w szkołach obchodzony pod hasłem „Biblioteki szkolne rządzą”. 9 listopada miało miejsce podsumowanie działań zrealizowanych w szkole w tym zakresie.

W ramach obchodów na długich przerwach nauczyciele czytali dzieciom baśnie. Chętnych do słuchania i do czytania nie brakowało. Dzieciom czytały panie: A. Czukiewska, M. Dam, I. Pietkiewicz, E. Murawska oraz E. Serafin.

Maluszki z Klubu Przedszkolaka odwiedziły Bibliotekę Szkolną, zapoznały się z dziecięcym księgozbiorem, słuchały bajek i otrzymały pamiątkowe zakładki do książek. Wzięły także udział w spotkaniu zorganizowanym w Bibliotece Miejskiej w Choszcznie.

Przez cały miesiąc, pod okiem pani bibliotekarki, uczniowie klas starszych pełnili dyżury w bibliotece. Odbyły się również konkursy plastyczne:„W krainie baśni”- dla uczniów klas młodszych, „Moja wymarzona biblioteka”- dla wszystkich uczniów i konkurs pt. „Moda na czytanie”- dla klas starszych. Wszystkie prace zostały nagrodzone-uczniowie otrzymali książki. Wyróżnieni to: Sandra Konopelska z kl. III, Natalia Małowicka z kl. II, Tatiana Bieganowska z kl. II, Honorata Betler z kl. IV, Katarzyna Mańka z kl. V, Nikola Żyżniewska z kl. V, Anita Szymanowska z kl. V, Sebastian Konopelski z kl. VI, Nikola Łukowska z kl. VI.

Przeprowadzono także akcję „Podaruj książkę bibliotece”. Nasz księgozbiór szkolny został wzbogacony o 87 książek. Dziękujemy!

Na zakończenie obejrzeliśmy przedstawienie „Na straganie” Jana Brzechwy przygotowane przez uczniów klasy V i VI pod kierunkiem E. Serfain, która była koordynatorem całej akcji.

E. Serafin