Dzień amerykański w naszej szkole.

Swoją podróż w ramach projektu „In Eighty Hours Across English Speaking Countries” uczniowie rozpoczęli od Stanów Zjednoczonych Ameryki. 21 września naszą szkołę odwiedziła pani Michele King, która przyleciała do Polski z Bloomington w stanie Illinois. Uczniowie wszystkich klas z dużym zainteresowaniem obejrzeli oraz wysłuchali prezentacji na temat typowo amerykańskich potraw. Zarówno starsi jak i młodsi uczniowie zadawali naszemu gościowi wiele pytań o codzienne życie w USA, o jej pracę, rodzinę i upodobania. Mieli też okazję opowiedzieć o sobie i swoich ulubionych potrawach. Pod kierunkiem nauczyciela muzyki przygotowali dla naszego gościa niespodziankę – piosenkę.

Po zakończeniu lekcji, uczniowie biorący bezpośredni udział w projekcie przygotowali pod kierunkiem pani Michele jedną z amerykańskich potraw – grilled cheese sandwich i poczęstowali nią pozostałych uczniów.

Po południu naszą szkołę odwiedzili nauczyciele angielskiego z pobliskich szkół. Michele opowiadała o szkołach funkcjonujących w jej mieście. Była okazja do dyskusji na temat systemu edukacji w obu krajach, o problemach uczniów i nauczycieli.

Serdecznie dziękujemy Fundacji „NIDA” za umożliwienie nam tego spotkania. Było ono dla wszystkich wspaniałą okazją do sprawdzenia umiejętności konwersacji w języku angielskim, poznania kultury Stanów Zjednoczonych oraz przede wszystkim do wspaniałej zabawy z językiem.

Iwona Pietkiewicz