IX Olimpiada Zdrowia Przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu Nr 1

22 kwietnia 2016 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego uczestniczyły w IX Olimpiadzie Zdrowia Przedszkolaka pod hasłem ,,Bezpieczny Przedszkolak” zorganizowanej przez Przedszkole Nr 1 w Choszcznie

Olimpiada rozpoczęła się ceremonią wprowadzenia grup na salę. Oprócz trzech grup gospodarzy w olimpijskich zmaganiach wzięły udział przedszkolaki z Korytowa, Sławęcina, Suliszewa i Zamęcina. Oficjalnego otwarcia dokonała Pani Dyrektor- Edyta Bogdanowicz. Życzyła wszystkim dzieciom sportowej rywalizacji i wspaniałej zabawy.

W jury zasiedli Pani Dyrektor oraz przedstawiciele choszczeńskiej Policji. Głównym sędzią przedszkolnych rozgrywek był oczywiście STOPEK- przyjaciel wszystkich przedszkolaków.

Dzieci świetnie radziły sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami. Rywalizacja była zacięta – pełna emocji i wrażeń. Przedszkolaki dzielnie odpowiadały na pytania dotyczące prawidłowych zachowań w różnych niebezpiecznych dla nich sytuacjach. Układały puzzle ze znaków drogowych, rozwiązywały zagadki, dopasowywały rysunki pojazdów służb ratowniczych do odpowiadających im numerów alarmowych. Jednak największą atrakcją była konkurencja jazdy na hulajnodze z zachowaniem i znajomością przepisów drogowych- głównie sygnalizacji świetlnej.

W przerwach między zadaniami wszystkie grupy zaprezentowały przygotowane przez siebie piosenki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Po zakończeniu wszystkich konkurencji szanowne jury stwierdziło jednogłośnie, że wszystkie dzieci zajęły pierwsze miejsce. Mali olimpijczycy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Na koniec wszystkie przedszkolaki zrobiły sobie grupowe zdjęcie ze STOPKIEM i członkami jury. Dziękujemy za wspaniałą imprezę i prezenty.

Henryka Rynkiewicz