Tydzień ekologiczno – zdrowotny

W tym roku Tydzień Ekologiczno-Zdrowotny odbył się  w dniach 24-28 kwietnia. Poniedziałek nazwano Dniem Natury, dominował  kolor zielony. Można było obejrzeć wystawę książek i czasopism przyrodniczych. Uczyliśmy się również słówek ekologicznych po angielsku. W konkursie plastycznym „Moja wiosna” nagrody otrzymują: Bartek Szczublewski, Jagoda Kurlit, Hania Jakszuk, Lena Szeliga, Natasza Kowalczyk, Krzyś Sobierajski, Marcel Kowalik. Natomiast w konkursie poetyckim nagrody przyznano dla Marka Dam  i Tomka Sobierajskiego. W konkursie plastycznym „Potrafimy mówić – Nie” wyróżniono prace uczniów: Marka Dam, Miłosza Kicińskiego, Honoraty Betler, Natalii Mańka, Tomka Sobierajskiego oraz Bartka Dziewulskiego. Najwięcej zużytych baterii zebrała Honorata Betler.

W Dniu Ekologa towarzyszył nam kolor niebieski. Odbyło się także spotkanie z przedstawicielami Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Choszcznie, którzy przeprowadzili  pogadankę na temat czystej wody i roli oczyszczalni. Uczniowie kl. V przygotowali wystawkę o treści ekologicznej „Chrońmy naszą Planetę”.

Dzień Słońca charakteryzował  kolor żółty. Pielęgniarka Szkolna spotkała się z Przedszkolakami, którym przeprowadziła pogadankę o zdrowiu. W Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym zwyciężyli: kl. IV – Maciek Fiłka, Bartek Sól, Sandra Konopelska;  kl. V- Bartek Dziewulski i Miłosz Kiciński, a w kl. VI – Nikola Żyźniewska i Kasia Mańka.

W Dniu  Zdrowia szkoła wyglądała jak pomarańczowa marchewka. W każdej klasie był straganik owoców i warzyw.

Koniec tygodnia związany był z barwami narodowymi. Każda lekcja języka polskiego rozpoczynała się czytaniem wierszy o przyrodzie ojczystej.

Mam  nadzieję, że obchody „Tygodnia Ekologiczno-Zdrowotnego” pozostaną na długo w pamięci uczniów i przyczynią się do kształtowania postaw proekologicznych. Bo żeby zrozumieć  przyrodę, trzeba ją zwyczajnie pokochać.

Sponsorem nagród jest Pan Ireneusz Siódmak – Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Choszcznie. DZIĘKUJEMY!

Wszystkim Wychowawcom i Nauczycielom bardzo dziękuję za pomoc i zaangażowanie w realizację zadań.

Koordynator ds. spraw promocji zdrowia i ekologii

Alicja Lisińska