Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Drodzy Uczniowie!

Minęły słoneczne wakacje, skończył się czas błogiego wypoczynku, zabrzmiał pierwszy dzwonek. Cieszę się, że znowu jesteśmy wszyscy razem, i że wspólnie będziemy uczyć się i pracować w nowym roku szkolnym. Mam nadzieję, że będzie to rok obfity w wiele wrażeń. Wierzę, że wszyscy naładowani jesteśmy pozytywną wakacyjną energią i podołamy szkolnym obowiązkom z uśmiechem na ustach.

Szczególnie ciepłe słowa kieruję do pierwszoklasistów, dla których dzisiejszy dzień jest początkiem kolejnego i bardzo ważnego etapu w życiu. Mam nadzieję, że starsi koledzy pomogą Wam w tych pierwszych chwilach i sprawią, że będzie to dla Was niezwykły i niezapomniany czas.

Maksyma rzymskiego poety Lucjusza: „Non omnia possumus omnes” – „Nie wszyscy możemy wszystko”, uświadamia nam, że nie ze wszystkimi przedmiotami – drodzy uczniowie – możecie radzić sobie równie dobrze. Jestem jednak przekonana, że w każdej trudnej sytuacji spotkacie się ze wszechstronną pomocą nauczycieli i wychowawców. Pomogą Wam oni również ukształtować Waszą osobowość, rozwinąć zainteresowania i wskazać dalszą ścieżkę rozwoju.

Wierzę, że „złotym środkiem” do sukcesów naszych uczniów będzie dalsza współpraca pomiędzy nauczycielami, rodzicami i wszystkimi partnerami szkoły, którym nieobojętny jest jej los.

Pragnę, aby wszyscy czuli się w naszej szkole dobrze i identyfikowali się z nią jako miejscem twórczego rozwoju, zdobywania wiedzy i nowych, pożytecznych doświadczeń. Czesław Miłosz napisał w jednym ze swoich wierszy „Co zdążysz zrobić, to zostanie”. Myślę, że warto zastanowić się nad sensem tych słów i odnieść je do własnego życia, również tego szkolnego. Lata które spędzicie w szkole miną bardzo szybko, zatem warto się potrudzić, żeby pozostało po Was w tej szkole coś więcej niż tylko wpis w dzienniku.

W nadchodzącym roku szkolnym pragnę Wam życzyć sukcesów, ale przede wszystkim ambicji i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów. Zachęcam wszystkich do wytężonej pracy i nauki, do dania z siebie wszystkiego, tak by nasza szkoła cieszyła się uznaniem lokalnej społeczności. Życzę Wam, by spełniły się Wasze marzenia i plany.

dyrektor szkoły

Beata Wójcik