Wyjazd na spektakl teatralny „Zebranie”

     Dnia 10.10.2019 r.w Choszczeńskim Domu Kultury odbył się spektakl teatralny prezentowany przez aktorów  Polskiego Teatru Dramatycznego z Wrocławia. W przedstawieniu pt. „ Zebranie” uczestniczyli uczniowie kl. IV- VIII ze Szkoły Podstawowej w Korytowie. 

    Akcja rozgrywała się w szkole, podczas lekcji  i poruszała problemy współczesnych nastolatków, takie jak: tolerancja, odmienność, przyjaźń, prawdomówność oraz konsekwencje, jakie może przynieść niestosowanie się do ogólnie przyjętych norm społecznych. Tematy spektaklu były podane w lekki czasem humorystyczny sposób , aby młody widz mógł w jak największym stopniu przyswoić treści. Miał charakter kulturalno- rozrywkowy i zawierał elementy interakcji z publicznością. Widzowie mieli szansę wypowiedzieć się do mikrofonu na tematy  poruszane w przedstawieniu , a także zostali zaproszeni na scenę i sami przez chwilę stawali się aktorami.

    Przedstawione sytuacje z życia młodzieży szkolnej stanowiły ilustrację sformułowanych wskazówek  życiowych. Dodatkowym atutem była dynamiczna akcja, oprawa wizualna, muzyka, która adekwatnie obrazowała akcję sceniczną. 

Lucyna Dombek