Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Drodzy Nauczyciele, Kochani Rodzice i Wy – najważniejsi dzisiaj – Uczniowie!

Mam wrażenie, jakbyśmy dopiero wczoraj spotkali się na inauguracji roku szkolnego, a tymczasem to już jego zakończenie. Za nami kolejny okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów, złych
i dobrych chwil.

W sposób szczególny zwracam się do naszych absolwentów – uczniów ósmej klasy, którzy wchodzą w kolejny, jeszcze nieznany etap edukacji. Z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że jesteście do niego dobrze przygotowani. Nasza szkoła zaopatrzyła Was w wykształcenie – dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić. Wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte, odkrywane i rozwijane w szkole, będą teraz procentowały. Myślę, że będziemy mogli być z Was dumni, tak jak teraz jesteśmy. Idźcie więc śmiało z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem, pokonując nadchodzące próby losu i zawsze z powodzeniem zagłębiajcie się w wielką księgę nauki. Życzę Wam także odwagi w dalszej wędrówce. Przed Wami droga ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości.

Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania, życzę, aby doświadczenia zdobyte podczas edukacji dodały Wam wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Odnajdujcie własne ścieżki i starajcie się kierować w życiu wartościami, które nie pozwolą Wam zgubić tego, co najistotniejsze dla bycia prawdziwym człowiekiem, bo tylko dzięki temu na zawsze zachowacie godność oraz zdobędziecie uznanie i szacunek innych. 

Życzę Wam również, abyście w kolejnej szkole odnaleźli miejsce dla siebie, znaleźli nowych, równie wspaniałych kolegów, a nawet przyjaciół oraz – co również bardzo ważne – spotkali życzliwych, a zarazem wymagających nauczycieli. Niech nowa szkoła będzie szkołą marzeń, szkołą, która spełni Wasze oczekiwania i ukierunkuje Was na przyszłość.

Drogie Koleżanki, Szanowni Koledzy!

Za nami trudny rok. Dziękuję za to, że robiliście wszystko, aby był udany. To Wasza praca i zaangażowanie sprawiły, że mury naszej szkoły opuszczają absolwenci gotowi do nowych wyzwań. Dziękuję Wam za to, że odkrywaliście talenty w naszych uczniach, motywowaliście ich do działania, zachęcaliście do wytężonej pracy, aby byli coraz lepiej przygotowani do wyzwań, jakie niesie współczesny świat.

Drodzy Rodzice!

Wam dziękuję za wsparcie w trudnym procesie wychowania. Dziękuję, że mogliśmy na Was liczyć podczas nauczania na odległość, bo tylko wspólna praca mogła przynieść wymierne efekty.

 Dziękuję Panu Burmistrzowi, Radzie Rodziców oraz każdemu z Państwa, którzy wspierali w różnorodny sposób pracę naszej szkoły.

Za chwilę zakończy się rok szkolny. Czego życzyć w takim dniu? Gronu Pedagogicznemu i wszystkim Uczniom życzę udanych wakacji. Niech będą słoneczne i radosne! Wypoczywajcie, gromadźcie siły na następny rok szkolny. Cudownych Wakacji!!!

                                                              Dyrektor  Szkoły Podstawowej w Korytowie

                                                                                           Beata Wójcik