Uczniowie w teatrze

Dnia 17.10.2022r. nasza szkoła zorganizowała wyjazd do Choszczeńskiego Domu Kultury na przedstawienia teatralne pt. „ Treny” i „ Katarynka”.
Aktorzy Teatru Nowoczesnego z Krakowa przedstawili uczniom klas VII i VIII widowiskową interpretację dzieł jednego z najsłynniejszych polskich artystów słowa epoki renesansu, Jana Kochanowskiego. Fabuła przedstawienia oparta była na cyklu XIX trenów, poświęconych córce
poety, Urszuli. Spektakl z wielką starannością oddał emocje towarzyszące poecie. Dzięki przenikaniu się świata współczesnego z epoką renesansu przedstawienie było przystępne dla młodego widza. Inscenizacja idealnie współgrała z autorską muzyką, która pobudzała do refleksji i poruszała serca.
Uczniom kl. IV- VI aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt. „ Katarynka”, jako interpretację utworu B. Prusa. Inscenizacja wiernie oddała ducha epoki pozytywizmu , a muzyka zbudowała niepowtarzalny klimat. Spektakl przypomniał dzieciom o tym, że cuda potrafią dziać się w nas samych, a czasem mały gest jest początkiem niesamowitych zdarzeń, mogących odmienić ludzkie życie. Tak było kiedyś… i tak będzie zawsze. Wiara czyni cuda. Scenografia, kostiumy szlacheckie, rozbudowane kreacja aktorskie- to wszystko złożyło się na niesamowite spektakle o miłości i empatii, które dostarczyły młodym widzom niezapomnianych wrażeń i zwróciły uwagę na to, co jest w życiu ważne.