Festyn rodzinny „Korytowo na międzynarodowo”

3 czerwca odbył się w naszej szkole czwarty już festyn rodzinny pod hasłem Korytowo – Międzynarodowo. Festyn podsumowywał całoroczną pracę w projekcie  „In Eighty Hours Across English Speaking Countries”, podczas którego poznawaliśmy kulturę państw anglojęzycznych. Uczniowie klas IV – VI mogli sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego podczas gry terenowej „Speedy Adventure”. Skojarzone drogą losowania drużyny zaopatrzone w mapę, poruszały się po terenie Korytowa odszukując miejsca, w których czekały na nie różne zadania.  Za każde zadanie drużyny otrzymywały punkty (od 0 do 3,  w zależności od poprawności wykonania). Najwięcej punktów zdobyła drużyna w składzie: Bartosz Wszędybył, Bartosz Dziewulski, Magdalena Majcher i Marek Dam.

Uczniowie klas młodszych oraz przedszkolaki zaopatrzeni w specjalne paszporty, mieli okazję spróbować swoich sił w sportach charakterystycznych dla krajów anglojęzycznych. Nasza sala gimnastyczna zamieniła się w pole golfowe, boisko baseballa i rugby oraz plac do gry w krokieta i rzutu kłodą. Za każde wykonane zadanie uczniowie otrzymywali specjalną pieczątkę w paszporcie.

Na dziedzińcu szkolnym rodzice rywalizowali w piłowaniu drewna oraz przeciąganiu liny. Rywalizacja była tak zacięta, że w jej trakcie… pękła lina. Można też było łowić ryby w stawie. Wszyscy dobrze się bawili więc z niecierpliwością czekamy już na przyszłoroczny festyn.

Iwona Pietkiewicz