Szkolne dni sportu.

W dniach od 17 do 21 kwietnia w szkole rządził sport. Już po raz trzeci nasz tydzień sportu jest organizowany przez uczniów przy wsparciu nauczyciela wf i oraz innych nauczycieli (szczególnie wychowawców). Każdy uczeń może zaproponować konkurencję lub wydarzenie sportowe. Tym razem uczniowie zaproponowali i zorganizowali:

w poniedziałek – bicie rekordów szkoły we wszystkim co sportowe oraz kręcenie śmiesznych filmików sportowych,

wtorek zorganizowała kl. 6 – dzień parasportów, prezentacja polskich sportowców z niepełnosprawnościami i zajęcia na sali, dla wszystkich klas i przedszkolaków – uczniowie mogli spróbować amp futbolu i gry Goalball,

środa uczniowie kl. 4 i 5 przedstawili zajęcia o cechach motorycznych i przeprowadzili testy sprawnościowe, dla wszystkich klas i przedszkolaków,

czwartek kl. 8 zorganizowała mecz „Klasa 8 kontra reszta świata,

piątek – bicie rekordu w jednoczesnym robieniu pajacyków, szkolny konkurs tańca, oraz podchody zorganizowane przez klasę 7.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkurencjach zorganizowanych podczas Szkolnych Dni Sportu. Jak co roku nagraliśmy filmik z tego wydarzenia i wysłaliśmy do Fundacji Pho3nix Active School. Od 17.05. do 24.05. będzie można głosować na nasz film. Do wygrania oczywiście warsztaty z olimpijczykiem.

WYNIKI:

Szkolny konkurs tańca: Tytuł Laureata wywalczyły wspaniale tańczące Lena Gurazda i Lena Graczyk. Wyróżnienia zdobyli: – Jagoda Żurawska, – Dorota Wiśniewska, – Amelia Kociuba, – Hanna Teśluk, – Natalia Korolewska, – Franciszek Skwarek, – Alan Stanik, Zofia Florczak-Vollbrecht,

W konkursie na największą ilość kroków w Aplikacji Pho3nix Active School: I miejsce – Gabriela Szkuta, II miejsce – Bartosz Kamola, III miejsce – Julia Żabicka, wyróżnienia: Wojciech Małecki, Aleksander Szkuta i Amelia Kociuba.

W próbie zwinności w kategorii klas I-III: I miejsce – Filip Kowalczyk, II miejsce – Vladyslav Rudenko, III miejsce Nadia Staniewska. W próbie zwinności w kategorii chłopców klas IV-VIII: I miejsce – Marek Meißner, II miejsce – Bartosz Szczublewski, III miejsce – Krzysztof Sobierajski. W próbie zwinności w kategorii dziewcząt klas IV-VIII: I miejsce – Lena Szeliga, II miejsce – Maja Szczublewska, III miejsce – Julia Kilewska.

W próbie siły: I miejsce – Dawid Kociuba, II miejsce – Krystian Korolewski, III miejsce – Hubert Michalski, W próbie skoczności w kategorii chłopców: I miejsce – Marek Meißner, II miejsce – Hubert Michalski, III miejsce – Bartosz Szczublewski.

W próbie skoczności w kategorii dziewcząt: I miejsce – Maria Wawer, II miejsce – Julia Żabicka, III miejsce – Gabriela Szkuta.

W próbie wytrzymałości w kategorii klas IV_VIII: I miejsce – Bartosz Szczublewski, II miejsce – Maja Szczublewska, III miejsce – Oliver Kilewski i Marek Meißner.

W próbie wytrzymałości w kategorii klas I-III: I miejsce – Tomasz Korolewski, II miejsce – Nadia Staniewska, III miejsce – Hanna Teśluk.

Mecz „Klasa ósma kontra reszta świata” wygrała KLASA VIII.