Szkolne obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja

225 lat temu Polska zadziwiła Europę. Byliśmy pierwszym w Europie a drugim na świecie po Stanach Zjednoczonych Ameryki Pn państwem, w którym spisano i uchwalono nowoczesną konstytucję. Miała być ona sposobem na poddźwignięcie chylącej się ku upadkowi Rzeczpospolitej Obojga Narodów i budowę silnego, niezależnego państwa opartego na zachodnioeuropejskich ideach Oświecenia.
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja zawsze jest w naszej szkole bardzo ważnym wydarzeniem, które jest uroczyście przygotowywane i celebrowane przez społeczność szkolną. W tym roku, podobnie jak w zeszłym odbył się Szkolny Teleturniej Wiedzy o Polsce. Zanim przystąpiono do teleturniejowych rozgrywek w historię Uchwalenia Konstytucji 3 Maja wprowadziły nas uczennice klasy VII.
Rywalizacja była bardzo emocjonująca. Zadania przygotowane dla uczestników nie należały do łatwych. O wygranej nie tylko zadecydowała wiedza ale i sprawny refleks przy zapalaniu lampek. Pojedynek był bardzo wyrównany, ale i zdobyte wiadomości na pewno się przydadzą.